POJEDINACNO PRV. RH ML.JUNIORI-KE_CAKOVEC_04_05_06_2016

Idi na sadržaj

Glavni izbornik:

JURICA KOVAČIĆ BRONČANI

U Čakovcu na stadionu Mladost, proteklog vikenda održano je pojedinačno prvenstvo Hrvatske u atletici za mlađe juniore i juniorke.
Na atletska borilišta izašlo je 252 atletičara i atletičarki iz 30 atletskih klubova.

Jurica Kovačić kao kadet bio je uspješan i u konkurenciji mlađih juniora. Po prvi puta startao je u disciplini 110 m prepone i pokazao je da se može uspješno nositi sa starijim natjecateljima. Izborio je 3. mjesto i brončanu medalju u vremenu 16,22. Drugi dan natjecao se u disciplini 400 m pr. i zauzeo 5. mjesto u vremenu 1:00,00.

Marija Beljan mlađa juniorka nastupila je u disciplini 100 m pr. osvojila je 5. mjesto sa osobnim rekordom 16,04, a na 400 m pr. 4. mjesto također osobnim rekordom 1:07,37.

Prvi dan nije bio sklon natjecateljima padala je kiša što je otežalo atletičarima za postizanje još boljih rezultata.