International Match TRNAVA,24.09.2016

Idi na sadržaj

Glavni izbornik:

JURICA KOVAČIĆ SREBRNA MEDALJA

Trnava ( 24.09.2016.) – Na tradicionalnom susretu kadetskih reprezentacija Češke, Mađarske, Hrvatske, Slovenije i Slovačke. koji je održan u Trnovi (Slovačka), naši su kadeti i kadetkinje osvojili ukupno treće mjesto. Ispred naših su bili kadeti i kadetkinje Češke i Mađarske.
Veliko priznaje za AK Bjelovar za kadetsku reprezentaciju pozvani su Jurica Kovačič, Dora Dent i trener Tomislav Iveković. Jurica Kovačić postigao je svoj najveći uspjeh i to na međunarodnom natjecanju u vrlo jakoj konkurenciji, u disciplini 300 m pr. osvojio je 2. mjesto, srebrnu medalju sa osobnim rekordom 40,58. Na 100 m prepone izborio je 4. mjesto i to u odličnom vremenu 14,03.
Dora Dent nastupila je u disciplini 300 m prepone i osvojila 8. mjesto, u vremenu 48,41, što je dobar rezultat s obzirom da ima manje natjecanja i pogotovo manje iskustava sa velikih takmičenja.
Kada se uzme u obzir da se 6 sati putovalo do Trnova i u poslijepodnevnim satima istrčavanje, večera i spavanje, a drugi dan buđenje u 6 sati doručak i put od 40 kilometara na atletska borilišta, onda je rezultat još vredniji.